همزمان با میلاد امام رضا؛

دوازدهمین جشن تکلیف فرزندان استادان و کارکنان دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد

آیین دوازدهمین جشن تکلیف فرزندان استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد همزمان با میلاد امام رضا(ع) با حضور مسئولان دانشگاه و خانواده‌های مکلفان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، 59 نفر از فرزندان دختر و پسر کارکنان و استادان واحد مشهد به شکرانه تشرف به تکلیف الهی، نماز شکر را در محل مسجد حضرت مهدی(عج) مجموعه فرهنگی دانشگاه به جماعت اقامه کردند و با نثار گل بر مزار شهدای گمنام این مجموعه، رسیدن خود به سن تکلیف را در سالن همایش‌های این دانشگاه جشن گرفتند.

حجت الاسلام مهدوی نسب، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم، ضمن تبریک ولادت باسعادت امام رضا(ع) و خیر مقدم به مادران و پدران مکلفین، به بیان مطالبی پیرامون سن تکلیف پرداخت و گفت: شما عزیزان از لحاظ الهی بزرگ شده و به سن قانونی خدا رسیده اید، بنابراین خداوند از شما توقع خاص دارد و باید دستورات اسلام که خیر دنیا و آخرت شما در آن ها است، را رعایت کنید.

وی به مکلفین تأکید کرد: بعد از انجام واجبات، مهمترین عمل، احترام به پدر و مادر است که با انجام آن خداوند از شما خشنود و راضی می شود.

حجت‌الاسلام بابازاده، رئیس اداره فرهنگی دانشجویی و مسئول ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز در این مراسم گفت: تاکنون 11 دوره مراسم جشن تکلیف با موفقیت در دانشگاه برگزار شده و این دوازدهمین دوره جشن تکلیف است که با هدف تشویق نوجوانان در اجرای احکام الهی و اعتلای فرهنگ نماز در دانشگاه برگزار می‌شود.

بیان احکام و مسائل شرعی کلیدی همچون وضو و نماز در قالب نمایش طنز و اجرای مسابقه و اهدای جایزه از برنامه‌های دیگر این مراسم بود که به همت ستاد اقامه نماز و دفتر نهاد رهبری در دانشگاه برگزار شد.

کلمات کلیدی